دسته‌ها
بارداری و زایمان

سوزش سر دل در بارداری

سوزش سر دل در بارداری یکی از شکایاتی است که از زنان باردار به خصوص در ماه های انتهایی بارداری شنیده می شود.

سوزش سر دل در بارداری گرداوری شد

زنان باردار یکی از حساس ترین دوره های زندگی خود را سپری می کنند بنابراین بسیار طبیعی است که در این دوران از حالاتی خاص شکایت داشته باشند که شاید در دیگر دوره های زندگی حتی ذره ای آنها را تجربه نکرده اند. به عنوان مثال سوزش سر دل در بارداری یکی از شکایاتی است که از زنان باردار به خصوص در ماه های انتهایی بارداری شنیده می شود. آنها بلافاصله پس از غذا خوردن با این مشکل و درد مواجه می شوند و شاید حدود چند ساعتی هم از آن رنج ببرند. اما علت اصلی این مشکل چیست و این که قابل رفع می باشد؟

سوزش سر دل در بارداری تنها به دلیل شلی یک نوع اسفنکتری است که بین مری و معده قرار گرفته تا مانع از ورود میزان زیادی از اسید از سوی معده به مری شود. زمانی که این اتفاق رخ ندهد و اسید معده حتی در اندازه ی بسیار کم به مری راه یابد ، سوزشی بسیار زیاد توسط خانم باردار احساس می شود. در اغلب موارد عادات نادرست ما پس از صرف غذا نیز می تواند به عنوان عاملی برای تشدید این رخداد باشد. به عنوان مثال زمانی که خانم باردار پس از صرف غذای خود دراز می کشد راه را برای ورود اسید معده به داخل مری بیشتر باز می کند و این نبود شیب می تواند احساس درد بیشتری را با خود به همراه داشته باشد.

خانم های باردار برای پیشگیری از سوزش سر دل در بارداری خود باید در رژیم غذایی که دارند تجدید نظر نمایند. به عنوان مثال اگر از غذاهای بسیار چرب در هر وعده ی خود استفاده می کنید باید این هشدار را جدی بدانید که این چربی میزان درد و سوزش سر دل شما را تشدید می کند و علاوه بر آن می تواند افزایش وزنی باورنکردنی را برای شما به همراه داشته باشد.upload مصرف هر نوع سس یا نوشابه ها و غذاهایی که نفاخ باشند می توانند به این سوزش اضاف کنند ، همچنین کافئین زیاد در قهوه یا چای عاملی دیگر برای تشدید درد خواهد بود. حتما وعده ی غذایی خود را با فاصله ی چند ساعته از خواب بخورید و در زمان خواب از بالش های شیب دار استفاده نمایید تا اسید با میزان کمتری به مری راه یابد.

مطالب مرتبط:

هفته بیستم بارداری