دسته‌ها
بارداری و زایمان

آسم در بارداری

بسیاری از افراد تصور دارند که بیماری آسم در بارداری آنها را با محدودیت هایی مواجه خواهد کرد ، در حالی که این تصور کاملا اشتباه می باشد.

آسم در بارداری گرداوری شد

بسیاری از افراد تصور دارند که بیماری آسم در بارداری آنها را با محدودیت هایی مواجه خواهد کرد ، در حالی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. بیماری آسم در بارداری شاید فرد را با ناراحتی های تنفسی بدی همراه سازد اما قطعا به گونه ای نخواهد بود که تأثیر زیادی بر روی جنین داشته باشد. البته این ادعا تا زمانی صحیح است که مادر داروهای مربوط به آسم و باز شدن راه های تنفسی خود را در زمان تعیین شده مصرف نماید ، در غیر این صورت به دلیل مشکل ریوی در بدن او جنین هم تحت فشار قرار می گیرد.

برخی از خانم های باردار تا پیش از دوره ی بارداری خود هیچ نوع بیماری مربوط به ریه را تجربه نکرده اند ، اما زمانی که در زمان بارداری به خصوص ماه های آخر قرار می گیرند با زحمت تنفس می کنند. این زحمت در تنفس و خس خس در سینه ها از شکایت های شایع در دوران بارداری نیست بنابراین باید درصدد رفع آن برآید. قطعا نمی توانید با روش های خانگی این کار را انجام دهید بنابراین هرچه سریع تر به پزشک مراجعه نموده تا ریه های شما از نظر ابتلا به آسم مورد بررسی قرار گیرد. بارداری خود می تواند دلیلی بر بروز آسم باشد.

در خانم هایی که آسم آنها در دوران بارداری بسیار تشدید می شود لازم است تا هرچه سریع تر به پزشک آسم و آلرژی مراجعه نمایند و او را از وضعیت بارداری خود باخبر سازند. زیرا هرچه اکسیژن به میزان کمتری به جنین برسد شانس تغذیه و زنده ماندن و حتی خوب رشد کردن او تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. شاید نیاز باید تا پزشک در دوز داروها تجدید نظری داشته باشد و آنها را به میزان بیشتری تجویز نماید. این میزان بیشتر برای سلامت جنین شما ضروری است و باید مصرف شود.

اگر در خانه هستید و هیچ راه دسترسی ندارید بهتر است از قطره منتول بهره ببرید. این قطره حتی برای نوزادان نیز تجویز می شود تا از گرفتگی بینی و راه های هوایی به سرعت جلوگیری نماید و با باز شدن آنها نفس کشیدن را تا حدود زیادی راحت تر نماید. از مصرف خودسرانه حتی داروهای گیاهی در این دوران بپرهیزید زیرا با عوارض جانبی به نسبت بیشتر از داروهای شیمیایی همراه خواهند بود.

مطالب مرتبط:

چاقی در بارداری