دسته‌ها
بارداری و زایمان

ریزش مو پس از زایمان

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که ریزش مو پس از زایمان نشان دهنده طبیعی بودن رشد موهای شما می باشد.

ریزش مو پس از زایمان گرداوری شد

ریزش مو در زمان پس از زایمان یکی از شایع ترین مشکلات زنان مطرح می باشد. برخی از افراد بر اساس اصطلاح عامیانه به این موضوع اشاره دارند که نوزاد مادر خود را شناخته و به همین دلیل ریزش مو اتفاق می افتد. این نوع از توضیحات تنها در حد یک داستان است و هیچ نوع جنبه ی علمی ندارد. بلکه تغییرات هورمونی در بدن مادر در حال وقوع است که در نتیجه به شکل ریزش مو پس از زایمان مشاهده می شود.

معمولا در روزهای ابتدایی و حتی ماه های ابتدایی پس از زایمان شما با مشکلی به اسم ریزش مو پس از زایمان مواجه نخواهید بود ، اما رفته رفته از زمانی که فرزند شما شروع به خوردن غذای کمکی می کند این ریزش مو شدیدتر خواهد شد تا جایی که توان مقابله با آن را ندارید. هر روز که موهای خود را شانه می زنید و به برس خود نگاه می کنید متوجه یک دسته از موهای خود خواهید شد که در برس به دام  افتاده اند. شما تا پیش از این چنین مشکلی را تجربه نکرده بودید. حتی ممکن است با یک دست زدن ساده به موها نیز این اتفاق برای شما رخ دهد. موهای شما در هر جایی از خانه وجود دارد.

ریزش موهای شما باید هر روز اتفاق افتد ، اما در زمان بارداری به دلیل تغییر در میزان هورمون ها این ریزش مو اتفاق نمی افتد. شما از این موضوع بسیار خوشحال هستید و تصور دارید که تا پایان عمر موهایی پرپشت و ضخیم خواهید داشت. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که ریزش مو پس از زایمان نشان دهنده طبیعی بودن رشد موهای شما می باشد. این ریزش مو شاید دوبرابر شود ، در حقیقت جبران روزهایی است که هیچ ریزش مویی برای شما مشاهده نشده بود. این زمان به شش ماه پس از زایمان موکول می شود.

مادر باردار باید بداند که افزایش هورمون ها در بارداری او موجب شده تا موها بدون هیچ ریزشی بر سر جای خود قرار داشته باشند اما پس از زایمان این موها با ریزش نیز همراه شدند و به دلیل کاهش هورمون ها و طبیعی شدن آنها به چرخه ی اصلی فعالیت خود باز گشتند. این دوره کاملا موقتی است و هیچ اثر دائمی را با خود به همراه نخواهد داشت. بنابراین با صبر و حوصله می توانید این مرحله از زندگی خود را پشت سر بگذارید.

مطالب مرتبط:

آسم در بارداری