دسته‌ها
بارداری و زایمان

بارداری خارج از رحم

التهاب هایی در فضای رحمی یا در لوله های فالوپ رخ می دهد که می تواند مانع از تشکیل جنین در داخل رحم شود.

بارداری خارج از رحم گرداوری شد

شاید در گذشته بارداری خارج از رحم اتفاق می افتد ، اما افراد نسبت به آن بی توجه بودند ، امروزه تعداد این بارداری ها و اطلاع یافتن از چگونگی آنها روبه افزایش می باشد و این خود یک تغییر بسیار شگرف و بزرگ در علم پزشکی به شمار می رود. بارداری خارج از رحم بارداری است که تمامی شواهد ابتدایی از وجود یک بارداری خبر می دهد ، اما در نهایت شما هیچ جنینی را در داخل رحم خود رشد نداده اید و در مدت زمان کمی متوجه این موضوع خواهید شد.

علل بسیار زیادی برای رخداد بارداری خارج از رحم وجود دارد که باشد نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در برخی از موارد التهاب هایی در فضای رحمی یا در لوله های فالوپ رخ می دهد که می تواند مانع از تشکیل جنین در داخل رحم شود. در این شرایط ممکن است جنین یا سلول تخم در فضایی خارج از رحم همانند لوله ها یا تخمدان ها شروع به رشد کند و در نهایت به دلیل فراهم نبودن شرایط خاص از بین برود.

در برخی از خانم ها لوله های فالوپ موجود به دلیل مشکلات از ابتدای جنینی یا بر اثر اتفاقات خاص دچار تغییر شکل می شود و قطعا توانایی لازم برای انتقال اسپرم و ترکیب شدن آن با تخمک را ندارد. در مواردی که فرد برای جلوگیری از بارداری خود از انواع روش های دارویی و غیر دارویی نیز استفاده می کند ، آنچه که در صدر عوارض استفاده از این روش ها باید به آن اشاره کرد همان بارداری خارج از رحم می باشد.

اگر اعضای نزدیک به رحم ، تخمدان و یا لوله های فالوپ بر اثر یک عمل جراحی مهم همانند سزارین و . . .  دچار آسیب شوند ، قطعا کارایی سابق خود را به دست نخواهند آورد و به چنین ترتیبی می توان انتظار حاملگی خارج از رحم را بیش از پیش در سر داشت.زنانی که در زمان پیش از بارداری خود سیگار کشیدن را به عنوان یک عادت روزانه می دانند ، احتمال بروز این مشکل را هم نیز باید در ذهن خود پرورش دهند ، شاید این فکر موجب شود تا آنها برای داشتن یک جنین سالم از این عادت دست بکشند.

افرادی که برای یکبار تجربه بارداری خارج از رحم را دارند ، انتظار چنین بارداری هایی در دفعات بعدی بیشتر از سایر افراد است و به همین دلیل مراقبت های پیش از زایمان نیز در آنها از ارزش بالایی برخوردار می باشد.

مطالب مرتبط:

زایمان زودرس