دسته‌ها
بارداری و زایمان

پرکاربردترین های تست بارداری

بی بی چک یک تست بارداری روتینی است که زنان برای اطمینان از آن بهره می برند ، اما پاسخ این تست ، پاسخ صد در صد قطعی نیست .

پرکاربردترین های تست بارداری گرداوری شد

مسئله بارداری و مطمئن شدن از آن برای هر خانمی مسئله ی بسیار جدی و مهمی تلقی می شود. به همین دلیل آگاهی از وجود یک جنین در داخل رحم می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین اهدافی باشد که فرد به دنبال آن خواهد بود. در این بین یکی از راه های اطمینان تست بارداری می باشد ، اما امروزه هر نوع تست بارداری جوابگوی نیاز یک زن نیست و معمولا در برخی از مواقع پاسخ تست های مورد نظر پاسخی کاذب خواهد بود.

بی بی چک یک تست بارداری روتینی است که زنان برای اطمینان از آن بهره می برند ، اما پاسخ این تست ، پاسخ صد در صد قطعی نیست . در برخی از موارد فرد با پاسخ منفی در این تست بارداری مواجه می شود اما همانند پروسه ی قاعدگی او رخ نخواهد داد ، برای آنکه نسبت به بارداری خود اطمینان نسبی حاصل کنید می توانید برای یک بار دیگر از بی بی چک استفاده نمایید. اما برای اطمینان بیشتر راه های دیگری هم وجود دارد.

برای آنکه بتوانید شک درون دل خود را با مطمئن ترین راه پایان دهید بهتر است تا از بهترین تست یعنی آزمایش خون بهره ببرید. نتیجه این تست کاملا قطعی می باشد و بدون شک اولین راه تشخیص برای هر پزشکی درخواست این آزمایش خواهد بود. در آزمایش مربوطه هورمون های داخل خون که در اثر بارداری ترشح می شوند بررسی شده و در نتیجه پاسخ مثبت یا منفی در نظر گرفته می شود.

معمولا تست بارداری دیگری که کمی دیرتر از آزمایش خون خبر از حاملگی می دهد ، آزمایش ادرار خواهد بود. هورمون های بارداری در این مایع دفعی بدن قابل تشخیص می باشند. اما درصد زیادی از خانم ها برای اطمینان نهایی از مطمئن ترین راه یعنی آزمایش خون استفاده می کنند تا در اسرع وقت با جواب این تست روبه رو شوند.

در برخی از مواقع مادران از بی بی چک در خانه استفاده می کنند و با پاسخ مثبت مبنی بر باردار بودن خود مواجه می شوند ، این زنان بسیار خوشحال هستند ، اما زمانی که به نزد پزشک مراجعه می کنند و با نتیجه منفی آزمایش خون خون مواجه می شوند بسیار دلسرد خواهند شد ، زیرا بارداری در کار نبوده است. علت این رخداد هورمون های بارداری است که در حاملگی خارج از رحم ترشح می شود و تست های خانگی قابلیت تشخیص این نوع از تغییرات را نداشته و تنها یک پاسخ نزدیک را صادر می کنند. بنابراین بهتر است از بهترین راه برای تست بارداری خود کمک بگیرید و در وقت و هزینه نیز صرفه جویی به عمل آورید.

مطالب مرتبط:

هفته بیست و ششم بارداری