دسته‌ها
بارداری و زایمان

هفته بیست و یک بارداری

بنابراین می توانند از هفته بیست و یک بارداری خود در کلاس ها شرکت کنند. به سلامت کمر و پاهای خود دقت داشته باشید .

هفته بیست و یک بارداری گرداوری شد

هفته بیست و یک بارداری ورود به نیمه ی دوم چهل هفته بارداری می باشد. در این زمان از بارداری خود ممکن است هرازگاهی دردهایی را حس کنید ، اما نگران نباشید این دردها کاملا طبیعی است و هیچ نشانه ی بدی را به دنبال ندارد ، در صورتی که دردها با شدت و مدت زمان بیشتری ادامه دار شود قطعا باید نسبت به یافتن علت آن کوشا باشید. در ماه شش از بارداری برخی از خانم ها ممکن است با جوش هایی بر روی صورت خود مواجه شوند و خارش هایی را بر روی شکم خویش نیز تجربه نمایند. این خارش ها نشان دهنده ی کشیده شدن رحم شما می باشد.

از هفته بیست و یک بارداری جنین شما در بدن خود تجربه ای جدید خواهد داشت. زیرا بدن او به دلیل قوی تر شدن می تواند با عوامل میکروبی از طریق قدرت بخشیدن سیستم ایمنی مبارزه نماید. سیستم ایمنی فرزند شما نسبت به گذشته قوی تر می شود زیرا گلبول هایی از نوع سفید در بدن جنین شما رشد خواهند یافت که می تواند مقاومت بدن او را در برابر باکتری ها بیشتر نماید. جنین شما در این زمان همانند یک فرد عادی هم عمل خوردن ، هضم و هم عمل دفع را انجام می دهد و سیستم گوارشی او به خوبی در حل کار کردن می باشد.

در هفته بیست و یک بارداری معمولا جنین با شکلی متفاوت تر از قبل ظاهر می شود ،از نظر وزنی و قدی رشدی چند برابری را نسبت به هفته های گذشته دارد و این خود یکی از مهم ترین ارکان سلامت جنین به شمار می رود. استخوان های او همچنین رشد دیگر اعضای او به خوبی در حال انجام می باشد و علاوه بر سلول خونی از نظر رشد استخوانی هم با یک روند ثابت در حال رشد است.

مادرانی که قصد دارند تا زایمان طبیعی را تجربه کنند ، بهتر است بدانند که این زایمان بخصوص برای اولین بار باید با آمادگی باشد. بنابراین می توانند از هفته بیست و یک بارداری خود در کلاس ها شرکت کنند. به سلامت کمر و پاهای خود دقت داشته باشید ، هرگونه تورم در پاها را جدی بگیرید و با پزشک خود در این رابطه مشورت داشته باشید.

مطالب مرتبط:

خروپف بارداری